Dünyadan yürek yakan görüntüler! Koronavirüsten öldü, çöle gömüldü!

Irak'ın Necef kentindeki cenaze töreninde, koronavirüsten yaşamını yitiren kurban kepçenin çölde açtığı ıssız bir mezarlıkta toprağa veriliyor. Necef'te 22 yeni vakanın daha belirlenmesiyle hasta sayısı 121'e yükselmiş durumda. Bugüne kadar dört kişi öldü.Bir koronavirüs kurbanı, ailesinden hiç kimsenin yer almadığı bir törenle defnediliyor.

Ölen kişinin bazı yakınları ise, sadece tabuta dokunabildi.

Bir başka cenaze töreni ise, şimdiye kadar 11 bin 591 insanını corona virüs salgınında kaybeden İtalya'dan. Güneydeki Cisternino ilçesindeki törene katılan birkaç kişi, aralıklarla duruyor.

Halihazırda koronavirüsün en hızlı yayıldığı kent olan New York'ta, Covid-19'a yakalananların sayısı 67 bini geçti. New York valisi ve belediye başkanı, ellerinde bir haftalık sağlık malzemeleri kaldığını söylüyor.

ABD donanmasına ait 'Comfort' adlı hastane gemi, New York’ta hastanelerin yükünü azaltmak amacıyla Manhattan’a ulaştı. Geminin sabah saatlerinde şehre girişini, uluslararası haber ajansları birçok açıdan fotoğrafladı.

Bugün faaliyete geçmesi beklenen hastane gemi, 1000 yatak kapasiteli. Gemide 12 ameliyathane, bir tane de laboratuvar bulunuyor.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, hastane geminin demirlemesinin ardından yaptığı açıklamada, Trump yönetiminin daha fazla tıbbi malzeme desteği göndermemesi halinde can kayıplarının artacağı uyarısını yaptı. Başkanı Blasio, "Pazar günü Kıyamet Günü. O güne kadar yardımın gelmesi gerekiyor" diye konuştu.

Salgının merkez üssü haline gelen New York'ta ünlü Central Park’ta da sahra hastanesi kuruluyor. 68 yataklı sahra hastanesi, bugünden itibaren hasta kabul etmeye başlayacağını belirtti. New York'taki bir sağlık çalışanı, Central Park'ta bir bankta oturmuş, hayli düşünceli görünüyor.

Afrika ülkesi Nijerya'da corona virüs 12 eyalete birden yayılırken, 111 test pozitif çıktı. Salgının önünü kesmek için başkent Abuja ve iki eyalette sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sokağa çıkma yasağı başlamadan evlerine alışveriş yapmak isteyenler ise, fotoğraftaki tablonun ortaya çıkmasına yol açtı. Abuja'da serbest dolaşımın son saatlerinde trafik yoğunluğu zirveye çıktı.

Nijeryalı askerler, ellerinde ağır silahlarla yol kontrolü yapıyor.

Mısır'ın sembolü piramitler gece yarısı kırmızıya büründü. Giza Büyük Piramiti üzerine, "Bizi güvende tutan kişilere teşekkürler", "Evde kal", "Güvende kal" gibi mesajlar yansıtıldı. 100 milyonluk nüfusu ile Arap dünyasının en büyük ülkesi olan Mısır'da şu ana kadar, 656 koronavirüs vakası, 41 ölüm rapor edildi.Virüsün yayılmasını engellemek için, turistik alanlar ve dini alanlar kapatıldı. Ülkedeki okullar ve üniversiteler de kapalı. Ayrıca ülkede, gece saatleri için sokağa çıkma yasağı da uygulanıyor.

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Erasmus Hastanesi'nde çalışan hemşirelerden biri, dalış maskesiyle kendini salgından korumayı deniyor.

ABD, Florida. Bahar tatilinde tıklım tıklım olan sahiller bomboş.

Güney Afrika'nın Johannesburg'dan bir başka kare. Güney Afrikalı askerler bir erkekler yurdunun etrafında devriye geziyor.

Vietnam'ın başkenti Hanoi'de bir bankanın çalışanları, virüsten korunmak için çaba gösteriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS