Dünyayı diken üstünde tutan virüsün çıktığı şehir! Sokaklar bomboş

Çin'in Vuhan şehrinden çıkan ve tüm dünyayı korkutan koronavirüsüne hala bir çözüm bulunabilmiş değil. Dünya Sağlık Örgütü'nden yapılan son açıklamaya göre virüsün tedavisi için 20 aylık süre biçildi. Dünyayı tetikte bekleten virüsün çıktığı Vuhan şehrinde ise sokaklar böyle görüntülendi.Resmi rakamlara göre hayatını kaybedenlerin sayısının 722'ye çıktığı koronavirüs tehdit oluşturmaya devam ediyor.

Vuhan şehrinde canlı hayvan pazarından insanlara bulaştığı söylenen virüsten etkilenlerin sayısı her geçen dakika artıyor.

Ülkelerin kendi vatandaşlarını güvenli tahliyesi için seferber olduğu Vuhan'da günlük yaşam zor olsa da devam ediyor.

Genellikle sokakların boş olduğu Vuhan'da ticari hayat henüz başlamadı.

Market alışverişini yapan Vuhanlılar günlük hayatlarına maskeyle devam ediyor.
Çin bilim insanları, coronavirüsünün pangolinden bulaşmış olabileceğini açıkladı.

Çinli araştırmacılar bir memeli türü olan ve eti için yasa dışı biçimde ticareti yapılan 'pangolin'in coronavirüsü taşıyıcısı olabileceğini duyurdu.

Reuters'ta yer verilen habere göre, Çinli araştırmacılar bir memeli türü olan ve eti için yasa dışı biçimde ticareti yapılan "pangolin"in potansiyel coronavirüsü taşıyıcısı olabileceğini duyurdu.

Güney Çin Ziraat Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, "Bu son keşif virüsten korunmak, yayılmasını önlemek ve kaynağının keşfedilmesi adına büyük önem taşıyor." ifadelerine yer verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS