Duterte'den Avrupa Parlamentosu'na hakaret

Duterte'den Avrupa Parlamentosu'na hakaret

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkede uygulamaya konulan uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına AB'nin tepki göstermesi sebebiyle Papa ve Obama'dan sonra bu kez de Avrupa Parlamentosu'na hakaret etti.

Daha önce küfürlü sözlerle Vatikan Devlet Başkanı Papa, ABD Başkanı Obama ve Birleşmiş Milletler'i hedef alan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, bu kez Avrupa Parlamentosu'nu hedef aldı.


Duterte, Filipinler'de uyuşturucu bağımlılarını açıkça ölümle tehdit etmesi nedeniyle Avrupa Parlamentosu'nun tutuklu bulunan uyuşturucu bağımlılarının insan haklarına riayet edilmesi ve bir komisyonun araştırma yapması yönündeki taleplerine küfürle karşılık verdi. Alman haber kanalı n-tv'nin bildirdiğine göre Duterte, Avrupa Parlamentosu'na ağır küfürler etti.


Duterte, daha önce Papa ve Obama'ya da küfür etmişti. Duterte devlet başkanı seçildikten sonra silahı olan halktan, adalete karşı koyan uyuşturucu kaçakçılarını öldürmelerini istemişti.


Duterte'nin 1 Temmuz'da devlet başkanı olduktan sonra uyuşturucu kaçakçısı olduğu şüphesiyle öldürülenlerin sayısının bin 400'ü geçtiği belirtiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS