Elon Musk önerdi, yanlış Signal hissesi yüzde 1300 arttı

Whatsapp’ın gizlilik politikasını değiştirmesinin ardından Elon Musk’ın mesajlaşma uygulaması Signal’i teşvik eden tweeti yanlış şirketin hisselerini uçurdu.Whatsapp’ın gizlilik politikasındaki değişikliğin ardından Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk mesajlaşma uygulaması Signal ile ilgili "Signal Kullanın" (Use Signal) şeklinde tweet atmıştı.

NTV'nin haberine göre Musk’ın Signal kullanmaya teşvik eden paylaşımı sonrası "Signal Advances" adıyla pek fazla bilinmeyen bir şirketin hisse fiyatları yüzde 527 artış sağladı.

Cuma günü de artış devam ederken hisselerin değeri 0,6 dolardan 8,30 dolara yükselerek yüzde bin 300 arttı.

Musk’ın Whatsapp’ın gizlilik politikasını değiştirmesinin ardından kullanılmasını önerdiği Signal; Signal Foundation ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirilen, platformlar arası şifreli bir mesajlaşma hizmeti veriyor. Ekim ayında New Yorker'da yayınlanan bir makaleye göre ise, Signal tamamen bağışlarla çalışıyor ve bu sebeple borsalara kote değil.

“BU BİZ DEĞİLİZ”
Signal Advance'in hisse senetlerindeki benzeri görülmemiş artış sonrası, Signal mesajlaşma uygulaması, Signal Advance ile hiçbir ilgisi olmadığını belirten bir paylaşımda bulundu.
Signal ise Twitter hesabından, "İnsanların Signal’in rekor büyümesine yatırım yapmak istemesi anlaşılabilir, ancak bu biz değiliz" ifadelerine yer verirken "Biz bağımsız bir 501c3'iz ve tek yatırımımız sizin gizliliğinizdir" açıklamasında bulundu.
DAHA ÖNCE TWITTER’DA DA OLMUŞTU

Daha önce de benzer şekilde, Twitter’ın borsaya kote olmasını bekleyen yatırımcılar Tweeter Home Entertainment Group adlı bir şirkete yatırım yapmış, şirketin hisseleri yüzde bin artmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS