Sinir krizine giriyor, herkesi yumrukluyordu... Aşık olduğu için tedaviyi reddetti

Avustralyalı Bianca Saez'e en kötü Tourette Sendromu teşhisi konuldu ancak genç kadın herkesi şaşırtarak tedaviyi reddetti.Bianca Saez henüz 3 yaşındayken kendisi ve çevresindekileri yumruklamaya ve tırnaklamaya başlamıştı... İncelemelerin ardından doktor Bianca'ya Tourette Sendromu teşhisi koydu.
Bianca tedavi sürecinde sayısız başarısız ameliyat geçirdi.
16 yaşındayken parkta kriz geçirip çığlık attığı görüntülerin televizyonda yayılması üzerine psikolojik olarak yıpranan genç kadın ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırılıp tedavi gördü.
Bianca 2008 yılında ülkesi Avustralya'da bir ilk olacak ameliyata girdi. Bu ameliyatla Bianca'nın beyin hücrelerine yenileme yapılarak kendisine vurmasının önüne geçilmeye çalışıldı. Ameliyat başarılı geçti ve Bianca her şeyin düzeleceğini düşündü.
Ancak bir enfeksiyon sonrası beynindeki tüm elektrotlar çıkarıldı ve genç kadının hastalığı tekrardan başladı.
Şimdilerde 27 yaşında olan Bianca, 6 ay önce tam pes ettiği anlarda erkek arkadaşı Zach ile tanıştı ve onun kendisini 'iyileştirdiğini' fark etti.
Doktorların yeni tedavi önerilerini reddeden Bianca, "Hastalığımla yaşamayı öğrendim. Artık daha mutlu ve huzurlu bir insanım. Bunların hepsinin bir nedeni olduğuna inanıyor ve benimle aynı sorunu yaşayanlara yardım etmek istiyorum" dedi.
Tourette Sendromu nedir?
Aynı şekilde kısa aralıklarla meydana gelen istemsiz, hızlı, âni bedensel tikler ve ses tiklerinin oluşturduğu nörolojik veya “nörokimyasal” kalıtsal bir rahatsızlıktır. Nörogelişimsel bozukluklar kategorisinde ele alınır.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS