"Erdoğan rakiplerini görünmez yaptı"

"Erdoğan rakiplerini görünmez yaptı"

"Erdoğan rakiplerini görünmez yaptı"

Türkiye'de pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendiren Alman Die Zeit gazetesi, Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rakiplerini "görünmez" yaptığını yazdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde üç aday olmasına rağmen televizyonlarda hep Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın göründüğüne değinen gazete, Mirjam Schmitt imzasıyla verdiği haberde, "Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş ne söylerse söylesin, dar bir topluluğa ulaşıyor. Çünkü, basında neredeyse sadece Erdoğan var" görüşlerine yer verdi.

Alevi derneklerinden İhsanoğlu'na destek


İhsanoğlu ve Demirtaş'ın daha çok mitingler yoluyla halka ulaşmaya çalıştığı belirtilen haberde, Başbakan Erdoğan'ın gücünü, muhalefetin güçsüzlüğünden aldığı değerlendirmesi yapılıyor. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kampanya süresince öne çıkamadığı ve sönük bir kampanya yürüttüğü, Selahattin Demirtaş'ın ise, Öcalan ve PKK çizgisine yakınlığı nedeniyle Türkler tarafından kabul görmediği belirtiliyor.

Dikkat sandığınız değişmiş olabilir!

Öte yandan, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı AGİT'in, Türkiye'deki basın özgürlüğünü eleştirdiği ve seçimlere gözlemci gönderdiği de haberde öne çıkarılanlar arasında göze çarpıyor.

YSK'dan 'İhsanoğlu afişi' kararı