Esad, Putin'e borcunu ödemek için fenomen kuzenini evde hapsetti

Beşar Esad, ülkedeki ekonominin yüzde 60’ını yöneten kuzeni Rami Mahluf ve kardeşleri İyad ile İhab’ı evde hapsetti.Arap medyasında yayılan habere göre, Suriye ekonomisinin yüzde 60’ını yöneten Mahluf’un, Rusya’nın Esad’dan istediği 3 milyar dolarlık savaş masraflarını ödemeye yanaşmadığı için tutuklandığını öne sürdü.

İddialara göre Esad, kuzenlerinden Rusya'nın istediği savaş masraflarını ödemesini istedi ancak Rami ve kardeşleri yüksek rakam olduğundan dolayı bu talebi reddetti.

The Sun'da yer alan habere göre masrafları ödemek istemeyen Muhammed Rami Mahluf'un gösterişli hayatını sosyal medyada paylaşması da Esad'ın bu kararı almasına bahane oldu.

Mahluf'ın son olarak 26 Apustos'ta paylaşım yapması da bu iddiaları güçlendirdi.

Suriye'nin bir numaralı iş insanı olan Rami Mahluf, rejim tarafından kontrol edilen alanlarda geniş yetkilere sahip ve Suriye'de onlarca ticari şirketin sahibi olduğu biliniyor.

Mahluf'un son olarak Suriye'de 300 milyon dolar yatırım yapmak üzere olduğu biliniyordu.

Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın taktiği

Esad’ın kuzenleri Rami, İyad ve İhab’a uyguladığı ev hapsi kararı, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Ritz-Carlton Otel taktiğini akıllara getirdi. Veliaht Prens Selman da prensleri, bakanları ve sayısız iş insanını kara para aklama iddiasıyla Ritz-Carlton Otel'de ev hapsi kararı aldırtmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS