"Esad'ın geleceği müzakerelere bağlı değil"

"Esad'ın geleceği müzakerelere bağlı değil"

Suriye'nin BM Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Beşar El Caferi, Lübnan Televizyonu El Maydeen'e verdiği röportajda Esad'ın geleceğinin müzakerelere bağlı olmadığını söyledi.

Baş müzakereci görüşmelerde, kendilerinin Esad yönetimindeki genişletilmiş bir hükümet konusunda ısrar ettiğini ve bu yapının ülkenin var olan bütün kurumlarını bünyesinde barındıracağını ifade etti.


Mistura: Kimse mucize beklemesin


Genişletilmiş hükümetin Suriye'nin tüm kurumlarını aynen korumasını istediklerini söyleyen Caferi, "Cenevre için bize bir tek genişletilmiş ulusal hükümet konusunda anlaşmaya varmamız için yetki verildi. Cenevre barış görüşmelerinde bunu sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.


Suriyeli muhalifler De Mistura ile görüştü


Cenevre'de Birleşmiş Milletler (BM) ile Suriye arasındaki görüşmelerde Pazartesi günü, muhalifler görüşmeleri erteleme kararı almış ve Suriye tarafını ilerleme konusunda ciddi olmamakla suçlamış, Suriye'deki sivillere yönelik saldırıların devam ettiğini ve insani yardımların durma noktasına geldiğini, sivil halkın acı çekmeye devam ettiğini karara gerekçe olarak göstermişti.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS