Ezidi seks kölesi: "10 militan tecavüz edince Müslüman olacaksın"

Ezidi seks kölesi: "10 militan tecavüz edince Müslüman olacaksın"

Ezidi seks kölesi: "10 militan tecavüz edince Müslüman olacaksın"

IŞİD'den kaçmayı başaran iki Ezidi seks kölesi genç kadın, IŞİD'in elinde yaşadıkları dehşet dolu günleri CNN International'a anlattı. Genç kadınların ifadeleri insanın kanını donduracak cinsten...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

IŞİD'in elinden kaçan Ezidilerin yaşadıkları dehşete dair anlattıklarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Son olarak takma isimleri "Buşra" ve "Nur" olarak açıklanan iki genç kadın, IŞİD'in "köle pazarında" seks kölesi olarak satılmalarıyla başlayan korku dolu günleri anlattı. CNN International'a konuşan "Buşra" takma isimli Ezidi kadın köle pazarında bir Ezidi arkadaşının hamile olduğunu ve bu hamileliğin IŞİD'in jinekologları tarafından "vahşi bir şekilde" sonlandırıldığını anlattı.

IŞİD'İN SEKS KÖLESİ YAPTIĞI 17 YAŞINDAKİ EZİDİ KIZ YAŞADIĞI DEHŞETİ ANLATTI

Genç kadının anlattıklarına göre militanlar tarafından götürülen kadın bebeği alındıktan sonra ağır bir kanamayla beraber geri getirilmiş. Ezidi kadın geri getirildiğinde "yaşadığı şoktan dolayı konuşamaz halde bulunuyormuş."

"10 MİLİTAN TECAVÜZ EDİNCE MÜSLÜMAN OLACAKSIN"

IŞİD'den kaçmayı başaran bir diğer Ezidi genç kadın olan "Nur" ise köle pazarında satılarak seks kölesi olarak kullanıldığını anlatıyor. Nur, kendisini "satın alan" militanın iki gün sonra tecavüz etmeye başladığını söylüyor. Militanın kendisine bir kağıda yazılı not gösterdiğini ve bu nota göre 10 militanın kendisine tecavüz etmesi halinde tüm yakalanan kadın tutsakların Müslüman olacağının yazdığını anlatıyor. Bu olaydan sonra 11 farklı militan tarafından tecavüze uğradığını da belirtiyor... 

Türkiye'den Rusya'ya flaş teklif!

Van'da karakola saldırı: 7'si asker, 9 yaralı

Bugüne kadar yaklaşık 5000 bin Ezidi Sincar bölgesinde IŞİD tarafından katledildi. 500 kadar Ezidi kadın ve çocuk ise halen örgütün elinde tutsak bulunuyor.