Facebook fotoğrafı yüzünden tutuklandı

Facebook fotoğrafı yüzünden tutuklandı

Avustralyalı bir kadın, Facebook'ta paylaştığı fotoğraf nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri'nde tutuklandı.

Sanatçı olduğu belirtilen kadının Facebook sayfasında paylaştığı fotoğrafta, Abu Dabi'de bir aracın engellilere ait araçlar için ayrılmış park yerlerini bloke ederken görülüyor.


Avustralya Yayıncılık Kurumu (ABC), Jodi Magi'nin sosyal medyada "kötü sözler" kullandığı gerekçesiyle tutuklandığını duyurdu.


Bülent Ersoy'a tutuklama kararı


Haberde, 39 yaşındaki sanatçının geçtiğimiz ay yapılan duruşmada suçlu bulunduğu ve Pazartesi günü para cezasını ödemek üzere Abu Dabi adliyesine gittiğinde de tutuklandığı belirtildi.


Magi, bir polis aracının arkasında götürüldüğü sırada ABC'ye "Beni erkeklerle aynı yere atacaklardı ama vazgeçtiler, şimdi beni ne yapacaklarını kimse bilmiyor. Kimse benimle konuşmuyor. Kimse bana neler olduğunu anlatmıyor. Saatlerdir beni arabanın içinde oradan oraya dolaştırıyorlar" dedi.


Davaya neden olan fotoğrafta engelli belgesi olmayan bir araç, Magi'nin oturduğu binanın önünde engelliler için ayrılmış iki araçlık park yerini işgal ederken görülüyor.


Fotoğrafta araçların plakalarının karartıldığı ve araçlarının kimlere ait olduğunu belirlemenin mümkün olmadığı belirtildi.


 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS