Fazla çalışmaktan öldüğü söylenmişti! Gerçek bambaşka çıktı

14 yaşındaki genç Rus model Vlada Dzyuba, Çin'in Şanghai kentinde düzenlenen moda haftasında 12 saat podyumda kaldıkan sonra yorgunluktan komaya girmiş, olay uluslararası basına 'çok çalışmaktan öldü' olarak yansımıştı. Ancak gerçek çok farklı çıktı...Genç Rus model Vlada Dzyuba'nın Çin'de hayatını kaybetmesi, uluslararası basında 'çok çalışmaktan öldü' başlığıyla paylaşılmış, haber kısa sürede gündem olmuştu.
Yapılan açıklamada Dzyuba'nın kronik menenjit nedeniyle hayatını kaybettiği belirtilmiş, Genç modelin annesi Oksana da kızının sağlık durumunun podyuma çıkmaya elverişli olmadığını ama buna rağmen çalışmak zorunda kaldığını ileri sürerken "Kızım beni aradı, çok yorgun olduğunu ve uyumak istediğini söyledi. Hastalığının çok başlangıcında olmalıydı" diye konuşmuştu.
Ancak aslında gerçeğin tamamen farklı olduğu ortaya çıktı.
İngiliz DailyMail gazetesinin haberine göre, yapılan otopsi sonucunda 14 yaşındaki Dzyuba'nın vücudunda zehir bulundu.
Moskova'da yapılan otopsi genç kadının 'çok çalışmaktan öldüğünü' değil zehirlenerek öldürüldüğünü ortaya koydu.
Zehrin ana maddesi henüz açıklanmazken, zehir sayesinde oluşan enfeksiyonun genç modelin ölümüne yol açtığı ortaya çıkarıldı.
Andien rahatsızlıktan sonra hastaneye kaldırılan Dzyuba'ya ilk müdahale Çin'de yapılmıştı. Hastane yetkilileri, genç modelin karaciğer yetmezliği ve böbrek yetmezliği' yaşadığını ayrıca kanında zehir tespit edildiğini ifade etti.
Olay Rusya Araştırma Komitesi'ne aktarılırken, birilerinin zehri genç modele özellikle vermiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.
Dzyuba'nın ölümü tüm dünyada büyük ses getirirken, çocuk yaştaki modellerin çalışma koşulları yeniden gündeme gelmişti.
10 / 11
Fazla çalışmaktan öldüğü söylenmişti! Gerçek bambaşka çıktı
11 / 11
Fazla çalışmaktan öldüğü söylenmişti! Gerçek bambaşka çıktı
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS