Film gibi 'infaz' planı: Karısının kiralık katil tuttuğunu kanıtlamak için...

Film gibi olay ABD'de meydana geldi. Boks eğitmeni Ramon Sosa ve Maria 'Lulu' Sosa bir sals kulübünde tanışmış ve aşık olmuşlardı. Ancak sonrasında bu mutluluk yerini film gibi bir cinayet planına bıraktı...Ramon ve Maria Sosa çifti salsa 2007'de bir salsa kulübünde tanışmış ve 2010 yılında da evlenmişti.

Ramon, kişisel eğitmen olan Maria 'Lulu' da aşkı bulduğuna inanıyordu ancak birkaç yıl sonra hayatının şokunu yaşadı.
2015 yılında çift birlikte bir spor salonu açtı ancak bir süre sonra finansal sorunlar yaşamaya başladılar. Ramon ilişkiyi devam ettirmek için çabalasa da Lulu aniden boşanmak istediğini söyledi.
Bu sürede karısı ile aynı evde kalmaya devam eden Ramon'u, eski müşterilerinden Gustavo adlı bir adam aradı ve eşinin kendisini öldürmesi için 1,500 sterlin (10 bin 500 TL) para teklif ettiğini söyledi.
Dünyası başına yıkılan ve "Düşmanı ile aynı yastığa baş koyduğunu" belirten Ramon eşini hapse atmak için hemen bir plan yaptı. Polise de haber verdi.
Ramon karısını suçüstünde yakalamak için bir süre daha eşiyle aynı çatı altında yaşadı. Ardından merakla bekledikleri an geldi.
Eşinin kiralık katili aramasının ardından ikili planı devreye soktu ve sahte boyalar ve makyaj ile Ramon'a öldü süsü verildi.
Genç kadın, kendisine kocasının ölüm haberini kiralık katilin haber verdiğini düşündü ancak fotoğrafı gösteren gizli polisin ta kendisiydi. Maria fotoğrafı görünce gülmeye başladı ve yeterli kanıt elde edildikten sonra da direk gözaltına alındı. Lulu suçunu itiraf ettikten sonra 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Ramon ise yaşadığı şoku atlatmasının ardından yaşadıklarını tek tek 'I Walked on my shallow grave' adlı kitabında anlattı. Ramon'un kitabı kısa sürede çok satanlar listesine girdi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS