First lady'lerin savaşı: 'Hain' ilan edildi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un eşi Brigitte Macron'un 2019 yılında ‘first lady’ler için verdiği davetin detayları ülkede bir anda gündem oldu.Daily Mail'de yer alan habere göre Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un eşi Brigitte Macron, 2019 yılında ülkedeki ‘eski first lady’ler için sarayda bir davet verdi.

Davete Eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni de yer aldı.

Ancak Brigitte Macron, davete bir önceki Cumhurbaşkanı François Hollande’ın hayat arkadaşı, oyuncu Julie Gayet'i çağırmadı.

Ancak asıl gerginliğe neden olan hamle Macron'un Julie Gayet yerine, Hollande’ın 2007 ile 2014 yılları arasında birliktelik yaşadığı 'eski' hayat arkadaşı Valerie Trierweiler’ı çağırması oldu.

Eski Cumhurbaşkanı Hollande, Valerie Trierweiler’ı 47 yaşındaki Julie Gayet için terk etmişti. Gayet, 2017'de Hollande ile birlikte Elysée Sarayı'nda yaşamıştı.

Ancak Brigitte Macron, Julie Gayet'i 'eski first lady'ler davetine çağırmamayı tercih etti.

Bunun üzerine bir dönem ülkenin 'first lady'si olan Julie Gayet, Brigitte Macron'a öfkeli bir mesaj gönderdiği iddia edildi.

Gayet mesajında Sarkozy ailesi ve Valerie Trierweiler ile samimi olan Macron'a "Hain" dedi.

Gayet'in "Macron’ları görmeye dayanamadığı" için geçen yıl eski başkan Jacques Chirac’ın cenazesine de katılmadığı iddia edildi.

Haberler sonrası taraflardan herhangi bir açıklama yapılmadı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS