Fransa: "Rusya ılımlı muhalefeti vurmayı durdurdu"

Fransa: "Rusya ılımlı muhalefeti vurmayı durdurdu"

Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian Rus hava kuvvetlerinin, ılımlı Suriyeli muhalefetine yönelik operasyonlarını durduklarını söyledi.

Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, Rusya'nın Suriye'de ılımlı muhalif güçlere yönelik saldırılarını hemen hemen durduğunu söyledi.


Le Figaro gazetesine açıklama yapan Le Drian, "Ruslar, Suriye'deki ılımlı muhalif güçlere yönelik saldırılarına hemen hemen son verdiler" dedi.


Rus güçlerinin bununla birlikte terör örgütü IŞİD militanlarına yönelik saldırılarının ise az da olsa sürdüğünü belirten Le Drian, "Rusya'nın bu işte çıkarı var çünkü IŞİD saflarında çok fazla sayıda Rus düşmanı var" ifadesini kullandı.


Libya'daki durumun da endişe verici olduğunu kaydeden Le Drian, IŞİD'in bu ülkede 4 ile 5 bin civarında militanı olduğunu söyledi.


Fransa'nın Libya'da keşif uçuşları gerçekleştirdiğini ifade eden LeDrian, bu ülkede IŞİD'e yönelik karada bir operasyonun şu anda söz konusuolmadığını belirtti. Fransız bakan, IŞİD'in, İtalya'nın Lampedusa adasına yasadışı sığınmacı taşıma işini organize ettiği yolunda şüpheleri olduğunu kaydetti.


Fransa, Paris'i kana bulayan terör saldırılarının ardından Suriye'de IŞİD hedeflerine hava operasyonları düzenliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS