Hamas heyeti İran'ı ziyaret etti

Hamas heyeti İran'ı ziyaret etti

İran'ın daveti üzerine Uluslararası ilişkiler yetkilisi Usame Hamdan'ın başkanlık ettiği Hamas heyeti Tahran'a ziyaret düzenledi. Ziyaretle ilgili Hamas'tan yapılan açıklamada, "başarılı" ve "olumlu" görüşmeler yapıldığı duyuruldu.

Hamas, İran'ın başkenti Tahran'a düzenledikleri ziyaretin tamamlandığını duyurdu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı'nı kabul etti


Hareketten yapılan yazılı açıklamada, Uluslararası ilişkiler yetkilisi Usame Hamdan'ın başkanlık ettiği heyetin 8 gün süren Tahran ziyaretini tamamladığı belirtildi.


İran'ın Rusya'dan aldığı S-300'lerin rotası da belli oldu


İranlı yetkililerle "başarılı" ve "olumlu" görüşmeler yapıldığı ifade edilen açıklamada, ziyaretin, devrimin 37'nci yıl dönümü kutlamalarına katılmaları için İran'dan gelen resmi davet üzerine gerçekleştiği kaydedildi.


İran'dan Suudi Arabistan açıklaması


Ziyaretle ilgili değerlendirmeleri Hamas'ın internet sitesi üzerinden paylaşılan Hamdan ise heyetin Filistin direnişine destek mesajları aldığını ifade etti.


Hamdan, bu ziyaretin, İran-Hamas işbirliği için yeni bir sayfa açılmasına hazırlık olmasını umduğunu belirtti.


Suriye'de 2011 yılında başlayan olayların ardından Hamas, İran'ın destek verdiği rejiminin yanında bir tavır almayı reddetmiş, Hamas-İran ilişkileri gerilmişti. 2014 yılında Hamas'ın üst düzey yetkililerinden oluşan bir heyetin Tahran'a yaptığı ziyaretle ise ilişkiler normalleşmeye başlamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS