'Hamilelik çiftliği' kurmak istemişti... İntihar eden sapık milyarderle ilgili bomba iddia

Seks ticareti ve insan kaçakçılığından tutuklanan ünlü milyarder Jeffrey Epstein, geçtiğimiz günlerde hücresinde intihar etmişti. ABD'li sapık milyarderin ölümüne dair iddialar gündeme bomba gibi düştü.ABD'li ünlü milyarder Jeffrey Epstein geçtiğimiz ay New York'ta tutuklanmış ve 2002-2005 yılları arasında gerçekleşen seks ticareti ve insan kaçakçılığı suçlamalarından dolayı tutuklandığı belirtilmişti. Ünlü milyarderin daha önce de cinsel taciz suçundan sabıkası bulunuyordu.
Epstein'in Manhattan'daki lüks evini basan polis evde çok sayıda uygunsuz fotoğraflar bulmuştu. Fotoğraflardaki zorla ilişkiye girdiği kişiler için fotoğraflarının olduğu bir 'kitap' tuttuğu ve burada yer alan bazı kişilerin yaşlarının çocuk yaşta olduğu belirtilmişti.
Esptein'ın 'köle' olarak tuttuğu, tecavüz ettiği ve seks ticareti yaptırdığı çocuk yaştaki kızları da yanına alarak pek çok ülkeye götürdüğü ortaya çıkmıştı.
Daha önce hücresinde 1 kez intihar girişiminde bulunan Epstein son anda kurtarılmıştı. Bunun üzerine Epstein intihar gözetimine alınmıştı.
Ancak Epstein'in gözetime alınmasının kaldırılmasının hemen ertesi günü ünlü milyarder hücresinde ölü bulunmuş ve intihar ettiği açıklanmıştı. Epstein'ın ölü bulunması, komplo teorilerini de beraberinde getirdi.
Trump'ın avukatlarından eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani ünlü milyarderin intihar zamanına dikkat çekerek "Epstein'in intihar gözetiminden çıkarılması çok saçma" ifadelerini kullandı. Demokrat Parti'nin başkan aday adaylarından senatör Kirsten Gillibrand ve Elizabeth Warren, bu konuda soruşturma başlatılmasını istedi.
Öte yandan sosyal medyada da Epstein'ın ölümü sonrasında pek çok komplo teorisi ortaya atıldı.
Daha önce ABD Başkanı Trump, eşi Melania, İngiliz Kraliyet Ailesi üyelerinden Prens Andrew gibi isimlerle bağı olan Epstein'ın başka ünlü kişilerin adlarının ortaya çıkmasının engellenmesi için öldürüldüğü iddia edildi.
Hatta sapık milyarderin ölümümün bile düzmece olduğu öne sürüldü. Ancak bu iddia morga kaldırılmadan önce hapishane önünde cansız bedeninin görülmesi ile çürütüldü.
Hapishane yetkililerine göre Epstein Cumartesi sabahı 06.30'da hücresinde cansız halde bulundu. Epstein hayata döndürülmeye çalışıldı ancak hastaneye kaldırılan milyarderin öldüğü açıklandı.
Olayın netleşmesi için resmi ölüm raporunu açıklanması bekleniyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS