Aynı gün TV'ye çıkacaklar: Harry ve Meghan'ın ayrılık ve röportaj kararı sonrası kraliyetten misilleme

Kraliçe II. Elizabeth ve kraliyet mensupları, Oprah Winfrey’in Prens Harry ve eşi Meghan ile yaptığı röportajla aynı gün İngiliz Milletler Topluluğu’nun önemini tartışmak için bir televizyon programına çıkacaklar.İngiltere Kraliyet Ailesi'nin üyeleri Prens Harry ve oyuncu eşi Meghan Markle, Mart 2020'de kraliyetteki görevlerinden ayrılmış, oğulları Archie ile birlikte ABD'nin California eyaletine taşınmıştı.

Sussex Dükü ve Düşesi 14 Şubat'ta müjdeli haberi vererek ilk çocukları Archie'nin bir kardeşi olacağı bilgisini paylaşmıştı. Aile sözcüsü, çiftin çocukları olacağı haberine çok sevindiğini ifade etmişti.

Ardından çift, kraliyetteki son resmi görevlerinden tam 1 yıl sonra, 7 Mart 2021'de ünlü televizyoncu Oprah Winfrey ile bir röportaj gerçekleştirecekleri açıklamış, saray içindeki kalan görevleri vurgulanınca da Kraliyet Ailesi'nin çalışan üyeleri olarak geri dönmeyeceklerini Kraliçe'ye bildirdiklerini duyurmuşlardı.

Röportajın yayınlanacağı CBS kanalı açıklamasında "CBS, "Winfrey, Sussex Düşesi Meghan ile kraliyete adım atması, evliliği, anneliği, hayır çalışmaları ve yoğun halk baskısı altında yaşamı nasıl idare ettiğine kadar her şeyi kapsayan geniş kapsamlı bir röportajda konuşacak. Ardından ABD'ye taşınmaları ve genişleyen ailelerine dair hayalleri hakkında konuşurken ikiliye Prens Harry de katılacak" denilmişti. Bu da kraliyet sırlarının ifşa edileceği iddialarını artırmıştı.

Çiftin gündem olan duyurularından sonra bir açıklama da İngiliz Kraliyet Ailesi'nden geldi.

Kraliçe II. Elizabeth ve kraliyet mensuplarının, Prens Harry ve eşi Meghan Markle'ın Oprah ile gerçekleştireceği röportajla aynı gün İngiliz Milletler Topluluğu’nun önemini tartışmak için bir televizyon programında görünecekleri açıklandı.

Kraliyet ailesi yaklaşık 50 yıldır Mart ayında Londra'daki Westminster Abbey'de Milletler Topluluğu Günü servisine katılıyordu ancak COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl iptal edilmişti.

Bu nedenle bu sene Kraliçe II. Elizabeth, 7 Mart'ta BBC'de yayınlanacak olan "İngiliz Milletler Topluluğu Günü Kutlaması" adlı programın bir parçası olarak televizyonda bir mesaj verecek.

Tahtın varisi Prens Charles, bir sonraki varis Prens William ve eşi Düşes Kate de programa katılarak katkı sağlayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS