Hollywood'u sarsan davada son: Karar sonrası hastaneye kaldırıldı!

Hollywood'un ünlü film yapımcısı Harvey Weinstein, çok sayıda kadına tecavüz ve cinsel tacizde bulunduğu iddialarıyla yargılandığı davada suçlu bulundu.Dünyanın en önemli yapımcılarından biri olan Harvey Weinstein'ın taciz ettiği kadınların konuşması ile yıllardır süren skandal ortaya çıkmış ve bunun sonucunda da #MeToo akımı başlamıştı.

New York'ta Weinstein hakkında tecavüz ve cinsel taciz dahil beş farklı suçlamayla açılan davada jüri kararını açıkladı.
Weinstein, cinsel istismar ve üçüncü derecede tecavüzden suçlu bulundu.

Birinci derecede tecavüz ve şiddet içeren cinsel saldırı iddialarından suçsuz bulunan Weinstein, jürinin kararını açıklamasının hemen ardından gözaltına alındı. Weinstein iddialara göre kararın açıklanmasının ardından tepki gösterdi ve "Ben masumum" diye bağırdı.

Karar sonrası 67 yaşındaki Hollywood yapımcısı, hapishaneye götürüldüğü sırada fenalaştığı, kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyon nedeniyle Bellevue Hastanesi'ne yönlendirildiği ifade edildi.

5 milyon dolar kefalet karşılığında New York'ta tutuksuz yargılanan 67 yaşındaki yapımcı hakkında 5 ila 25 yıl arasında hapis cezası isteniyordu.

Hakimin, Weinstein'ın ne kadar ceza alacağına karar vereceği ceza duruşması 11 Mart'ta yapılacak.

Bugüne kadar aralarında 30'dan fazla oyuncunun olduğu 75'ten fazla kadın, Weinstein hakkında cinsel taciz ve tecavüz suçlamasında bulunmuştu.

Los Angeles'ta Weinstein'a karşı cinsel taciz ve tecavüz iddiaları nedeniyle açılan dava ise devam ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS