Hong Kong'da maskeli çete tren istasyonuna saldırdı: Hamile kadını sopalarla dövdüler

Hong Kong'da Yuen Long istasyonunu basan onlarca maskeli ve elleri sopalı saldırgan, hükumet karşıtı mitingden dönen protestoculara saldırdı. İstasyondaki hamile kadın ve çocuklara da saldırı anları ise kameralara yansıdı.Hong Kong'da Yuen Long tren istasyonunu basan onlarca maskeli saldırganlar, dün sabah hükumet karşıtı mitingden dönen eylemcilere saldırdı.
Beyaz tişörtler giyen maskeli çete üyeleri, ellerindeki sopalarla bir anda metornun içerisindekilere saldırmaya başladı.
Saldırıda en az 45 eylemcinin yaralandığı belirtildi.
Çete üyelerinin, ellerindeki sopalarla metrodaki hamile bir kadına da saldırıldığı anlar kameralara böyle yansıdı.
Olayda eşi ile birlikte olan kadının hastaneye götürüldüğü ve bebeği ile durumunun stabil olduğu belirtildi.
Görgü tanıkları, çete mensubu olduğunu ifade ettikleri saldırganların görevlilere kapalı olan istasyon girişlerini açtırması sırasında etrafta hiç polis olmadığını belirtti.
Çevik kuvvet polisinin saldırının gerçekleştiği istasyona çok geç gelmesi bölge sakinlerinin tepkisini çekti.
Olayda hükümetin parmağı olduğunu belirten göstericiler siyasilere tepki gösterdi.
Hükumet ise yayınladığı açıklamada saldırıları kınadı ve "Bazı maskeli insanlar Yuen Long istasyonunda toplanarak trenlere ve insanlara saldırarak yaralanmalara neden oldular. Bu Hong Kong'da hukukun üstünlüğünü gözeten bir toplum olarak asla kabul edilemez. Hükumet olanları şiddeti kınıyor ve bu tür eylemleri ciddiye alacak" ifadelerini kullandı.
Öte yandan saldırıların paniğe yol açması nedeniyle pek çok alışveriş merkezi de 1 günlüğüne kepenkleri indirme kararı aldı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS