Huawei CEO'sundan gözaltına alınan kızı hakkında şaşırtan açıklama: Kendisi ile gurur duymalı

Huawei'nin kurucusu Ren Zhengfei, CNN Business'a konuştu. Zhengfei, ABD’nin İran yaptırımlarını delmek için sahtekarlık yaptığı gerekçesiyle Kanada’da tutuklanan ardından şartlı serbest bırakılan kızı Meng Wanzhou hakkında şaşırtan yorumlarda bulundu.ABD’nin İran yaptırımlarını delmek için sahtekarlık yaptığı gerekçesiyle Kanada’da gözaltına alınan Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin CFO'su Meng Wanzhou, 10 milyon Kanada doları karşılığında şartlı serbest bırakılmıştı.
Ancak Wanzhou'nun elektronik kelepçe ile takip edileceği ve duruşmalara da bu şekilde geleceği belirtilmişti.
Huawei'nin kurucusu Ren Zhengfei verdiği röportajda kızı ve şirketin CFO'su Wanzhou hakkında şaşırtan açıklamalarda bulundu.
Zhengfei, CNN Business'a verdiği röportajda, "Bu durumda olmaktan gurur duyması gerekiyor" diyerek herkesi şaşırttı.
Zhengfei, kızının gözaltına alınması ile ilgili yorumuna "İki ülke arasındaki kavgada pazarlık kozu haline geldi" diyerek devam etti.
Zhengfei kızı için "Zorluk ve acı çekme deneyimi Meng ve onun büyümesi için iyi bir şey. Meng, ticaret savaşının büyük zemini altında, iki dev güçlerin çarpışması arasında yakalanan küçük bir karınca gibi" ifadelerini kullandı.
Ünlü CEO, kızının bu sürecinde resim yapmaya merak saldığını ve annesi ile eşinin Kanada'da yanında olduğunu söyledi.
İlişkilerinin bu süreçle daha da güçlendiğini belirten Zhengfei "Eskiden Meng yıl boyunca beni hiç aramazdı. Nasıl olduğumu sormayı bırak mesaj bile atmazdı. Ama şimdi ilişkimiz daha da güçlendi, yakınlaştık" dedi.
Kızının şirketle bağı ve geleceği hakkında da konuşan Zhengfei, "Şirket stratejik zekası olmayan biri tarafından yönetiliyorsa, şirket yavaş yavaş rekabet gücünü kaybeder. Bu yüzden Meng geri döndüğünde başından beri yaptıklarını yapmaya devam edecek" dedi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS