İddialar sonrası sessizliklerini bozdular: Prenslerden ortak açıklama

Sussex Dükü Harry ve Düşesi Meghan'ın kraliyetteki üst düzey görevlerinden çekilme kararı sonrası İngiltere'de gündem kraliyet ailesi... İngiliz basınında kardeşler Prens William ve Prens Harry hakkındaki 'zorbalık' iddiaları sonrası ortak açıklama geldi.İngiltere'de Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle'ın Kraliyet ailesinin 'üst düzey' üyeliğini bırakacaklarını açıklaması dünya basınında adeta şok etkisi yarattı.
Sussex Royal adı altında hayır kurumu kurmayı planladıklarını da açıklayan çift, 'heyecan verici' kararın detaylarını zaman içinde paylaşmayı sürdüreceklerini ifade etmiş, olayın büyümesinin ardından Meghan Markle, bebeği Archie'nin yanına Kanada'ya uçmuştu.
Prens Harry ile kraliyet üyeleri ile birlikte konu hakkında görüşmek için İngiltere'de kalmıştı. Olayla ilgili olarak Kraliçe Elizabeth tarafları bir araya getirerek acil görüşme kararı aldı.
Prens William'ın kardeşi ve onun eşine karşı 'zorbaca tavırlarda bulunduğu' iddiaları ise İngiliz basınında birkaç gündür sıkça konuşuldu.

İddialara göre Prens William tahttaki sırası ve kardeşinin evliliğini de onaylamaması nedeniyle Prens Harry ve Meghan Markle'a sürekli olarak sert tavırlarda bulundu ve çifti sürekli olarak kendi programına uygun hareket ettirmeye çalıştı. Prens William'ın bu tavrı da çiftin ayrılık kararını hızlandırdı.

İngiliz basınındaki bu iddialar sonrası iki kardeş, Prens William ve Prens Harry ortak bir açıklama yayımladı.

Reuters'ın son dakika olarak geçtiği açıklamada iki kardeş şu ifadeleri kullandı:

"Tüm açık inkarlara rağmen, bugün İngiltere gazetelerinde Sussex Dükü ve Cambridge Dükü arasındaki ilişki hakkında spekülasyon dolu sahte bir hikaye yayınlandı. Akıl ve ruh sağlığına ilişkin konulara çok önem veren kardeşlere göre, basının bu şekilde şekilde kışkırtıcı bir dil kullanılması oldukça saldırgan ve zararlıdır" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS