IKBY'nin referandum sonuçlarını dondurma teklifi

IKBY'nin referandum sonuçlarını dondurma teklifi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert "IKBY'nin ateşkesin sağlanması ve askeri operasyonları durdurmasına ilişkin yaptığı açıklamayı memnuniyetle karşılıyoruz. Atılması gereken yeni adımlar sükunet ve diyalogtur"

 ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heatner Nauert, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY), "ateşkesin sağlanması ve IKBY'deki tüm askeri operasyonların acilen durdurulması" teklifini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.


Sözcü Nauert, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptığı paylaşımda IKBY'nin kararını memnuniyetle karşıkladıklarını duyurdu.


Nauert, paylaşımında "IKBY'nin ateşkesin sağlanması ve askeri operasyonları durdurmasına ilişkin yaptığı açıklamayı memnuniyetle karşılıyoruz. Atılması gereken yeni adımlar sükunet ve diyalogtur." ifadelerine yer verdi.


IKBY'den yapılan yazılı açıklamada, "ateşkesin sağlanması ve IKBY'deki tüm askeri operasyonların acilen durdurulması, 25 Eylül'de yapılan referandum sonuçlarının dondurulması ve IKBY ile merkezi yönetim arasında Irak Anayasası temelinde diyaloğa başlanması" önerisini sunmuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS