İngiltere güzellik kraliçesinden koronavirüs kararı: Doktorluğa geri döndü!

İngiltere'nin güzellik kraliçesi Bhasha Mukherjee'nin asıl mesleğinin modellik olmadığını öğrenenler geçtiğimiz yıl büyük şaşkınlık yaşamıştı. Asıl mesleği doktorluk olan Mukherjee, takdir toplayan bir davranış gerçekleştirdi.Bhasha Mukherjee, Aralık ayında Londra'da düzenlenen dünya güzellik yarışmasında ülkesini temsil etmişti ve herkes kraliçenin hayatını modellik yaparak kazandığını düşünüyordu.

Ancak güzellik kraliçesinin sosyal medyada yaptığı paylaşımlardan sonra gerçek mesleğinin doktorluk olduğu ortaya çıkmıştı.

Çeşitli yardım kuruluşlarına elçi olarak davet edilen Mukherjee, stetoskopu geçici olarak asmış ve Ağustos ayına kadar insani çalışmalara odaklanarak dünyayı gezmişti.

24 yaşındaki Hint asıllı İngiliz güzel Mart ayı başında, elçisi olduğu Coventry Mercia Lions Kulübü adına dört hafta boyunca Hindistan'daydı.

Mukherjee, eski hastanesi Lincolnshire'daki Pilgrim Hastanesi'ndeki meslektaşlarından, koronavirüs sürecinde yaşadıklarına dair mesajlar aldı ve işe tekrar dönmek istediğini bildirmek için hastanenin yönetim ekibiyle temasa geçti.

CNN'e konuşan Mukherjee kararını "Eve geri dönmek ve doğrudan gelip işe gitmek istedim. Miss İngiltere olmak ve ihtiyaç anında İngiltere'ye yardım etmek için daha iyi bir zaman olamazdı" diyerek açıkladı.

Bu açıklamaların ardından Mukherjee, Hindistan'dan Frankfurt'a, ardından Londra'ya bir uçuş bularak İngiltere'ye döndü.

Doktor olarak işe dönene kadar 1-2 hafta boyunca kendini tecrit eden Mukherjee, solunum alanında uzmanlaştığını ancak kriz dönemi nedeniyle istenilen her alanda görev yapacağını belirtiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS