Son Dakika

İngiltere'de 1 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın terör eylemi olarak değerlendirildiği açıklandı

A A

15.11.2021 - 14:39

İngiltere'nin Liverpool kentinde hastanenin önündeki araçta meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Polis bugün yaptığı açıklamada patlamanın 'terör olayı' olarak değerlendirildiğini belirtti.

İngiltere'de 1 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın terör eylemi olarak değerlendirildiği açıklandı

Merseyside polisi, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, yerel saatle 10.59'da Liverpool Woman's Hospital yakınındaki bir araçta patlama meydana geldiğini bildirdi. Açıklamada, 1 kişinin öldüğü, yaralanan 1 kişinin tedavi altına alındığı belirtildi.

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Liverpool Woman's Hospitalda meydana gelen korkunç olay hakkında düzenli olarak bilgilendirildiğini belirterek, "Polisimiz ve acil servislerimiz ne olduğunu belirlemek için çok çalışıyor." ifadesini kullandı.

Kuzey Batı Terörle Mücadele Polisi, Liverpool Woman's Hospital önündeki bir araçta meydana gelen patlamayla bağlantılı olduğu belirtilen 21, 26 ve 29 yaşlarındaki 3 erkeğin, Terörizm Yasası uyarınca gözaltına alındığını bildirdi.

Patlama sonrası Liverpool polisinin bugün yaptığı açıklamada, olayın 'terör olayı' olarak değerlendirildiği ifade edildi.