İngiltere'de okulda saldırı paniği

İngiltere'de okulda saldırı paniği

İngiltere'nin Blackpool şehrindeki Montgomery High School'da okuyan binden fazla öğrencinin sosyal medyada okullarına yönelik “saldırI" tehdidi nedeniyle bugün okula gitmediği belirtildi.

Montgomery High School yöneticisi yaptığı açıklamada, binin üzerinde öğrencinin sosyal medyada yayınlanan okullarında gerçekleştirileceği iddia edilen saldırı tehdidi nedeniyle okula gelmediğini söyledi.


VELİLER ENDİŞELİ


Okulun bağlı olduğu Lancashire bölgesinin polis birliği gün boyu okul dışında geniş güvenlik önlemi aldı. Polis, tehdidin arkadaşları tarafından “alay konusu olanö bir öğrencinin intikam almak için yaptığını düşündüklerini açıkladı.


Olaya büyük tepki gösteren öğrenci velileri, çocuklarını yarın da okula göndermemeyi düşündüklerini söylediler. Öğrenci velisi Anne Hindle, 15 yaşındaki kızını sosyal medyada yer alan tehdit nedeniyle bugün okula göndermediğini ifade ederek, sosyal medyada gördükleri mesajdan çok korktuklarını belirtti.
Kimliğini gizleyen sosyal medya kullanıcısının mesajında “Biliyorum kimse benim farkımda değil ve benimle konuşmak istemiyor, bana çeşitli isimler takıyorlar ama şaka yapmıyorum herkes kurşunları, kanları ve ölü vücutları görecekö şeklinde yazdığı ifade edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS