Irak'ta cezaevinden toplu firar

Irak'ta cezaevinden toplu firar

Irak polis ve güvenlik kaynakları, Bağdat'ın kuzeyindeki bir hapishanede mahkumların toplu firarı sırasında 12 polis ve en az 50 mahkumun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Irak polis ve güvenlik kaynakları, onlarca mahkumun Diyala eyaletindeki Halis Hapishanesi'nden kaçtığını açıkladı. Kaynaklar, Bağdat’ın kuzeyindeki hapishanede, mahkumların toplu firar eylemi sırasında çıkan olaylarda 12 polis ve an az 50 mahkumun öldüğünü belirtti. 


Güvenlik kaynaklarına göre, Bağdat’ın 80 kilometre kuzeyinde yer alan Halis Hapishanesi’nde, ‘terörle bağlantılı’ suçlamalardan hüküm giyen yaklaşık 300 mahkum bulunuyor. Diyala Eyaleti Güvenlik Komitesi Başkanı Seyyid Sadık Hüseyni, üst düzey mahkumların hapishanede tutulup tutulmadığı ya da kaçıp kaçmadığı ile ilgili bilgisinin olmadığını ifade etti.


Polisin dikkati dağıldı


İsminin açıklanmasını istemeyen bir polis kaynağı, olayın hapishanedeki mahkumların arasında arbede olarak başladığını belirtti. Polis memurlarının kavgacıları ayırmaya giriştiğini anlatan kaynak, şiddet olayları sırasında polislerin dikkatinin dağıldığını ve bunu fırsat bilen mahkumlarının polisin üzerindeki silahı ele geçirdiğini aktardı.Polis kaynağı, isyanı başlatan mahkumların hapishanenin tophanesine de el koyduğunu ifade etti. (Al Jazeera) 


Türkiye'nin Anneleri: '7 Bölgeden 7 Annenin 7 İnanılmaz Hikayesi'


İspanya'da askeri uçak yere çakıldı: En az 8 ölü

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS