İran'dan Suudi Arabistan'a uyarı

İran'dan Suudi Arabistan'a uyarı

İran, Suudi Arabistan'ı Suriye'de kara harekatı yapılması konusunda uyardı. İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayeri, "Suriye'deki durumun şer ülkelerinin istediği doğrultuda gelişmesine müsaade etmeyiz" açıklamasında bulundu.

İran'ın Arapça devlet televizyonu El Alem'e konuşan Cezayeri, Suriye'ye kara harekatı yapılacağı girişimlerini "blöf ve psikolojik savaş" olarak değerlendirdi.


İranlı general, "Suudi Arabistan, Suriye'de ne yapabiliyorsa bugüne kadar yaptı. Riyad yönetiminin kara harekatı yapacak gücü yok, olsaydı şimdiye kadar çoktan birliklerini Suriye'ye göndermişti" diye konuştu.


Konuşmasında Ankara'yı da suçlayan Cezayeri, "teröristlerin Türkiye toprakları üzerinden Suriye'ye giriş çıkış yaptığını" ve maddi olarak "gerici Arap ülkeleri" tarafından desteklendiğini ileri sürdü.Suriye hava savunma desteği isterse, veririz


Suudi Arabistan'ın Suriye'ye yönelik operasyon başlatacağı iddialarını değerlendiren İran Ordusu Hava Savunma Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ferzad İsmaili ise Suriye yönetiminin İran'dan hava savunmasına yönelik yardım istemesi halinde tam destek vereceklerini ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS