IŞİD internet kullanımına sınırlama getirdi

IŞİD internet kullanımına sınırlama getirdi

Suriye'nin kuzeyinde yer alan Rakka villayetinde, IŞİD'in halka ve üyelerine internet kullanımına sınırlama getirdiği bildirildi.

Rakka'daki yerel medya aktivistlerden Ahmed el-Tabkavi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IŞİD'in Rakka vilayeti genelinde internete sınırlama getirdiğini söyledi. Rakka'da halkın saat 09.00 ila 17.00 arasında interneti kullandığını belirten Tabkavi şunları kaydetti:


"IŞİD'in kontrolündkei Rakka vilayetinde halk artık günde sadece 8 saat internet kullanabiliyor. Bunun dışında terör örgütü, üyeleri dahil olmak üzere internet kullananları sorgulayıp cezalandırıyor. Rakka bir kaç günden bu yana dünyayla sınırlı olarak iletişim halinde. Aktivistler, rejim ve koalisyon güçlerinin kentte düzenlediği hava saldırılarıyla ilgili de korkudan görsel hiçbir şey yayınlayamıyor."


İstanbul ve Adana'da 2 kişi IŞİD'çi oldukları gerekçesiyle öldürüldü


"Koalisyon güçleri IŞİD bölgelerine yoğun bir şekilde saldırıyor"


ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait insansız hava araçlarının kentin semalarında eksik olmadığını ifade eden Tabkavi, "Koalisyon güçlerine ait savaş uçakları kentin kuzey kesimlerindeki terör örgütü IŞİD merkezleri ile kırsalda yer alan karargahlarına yoğun bir şekilde saldırıyor. Koalisyonun saldırılarında terör örgütü büyük zayiatlar veriyor" dedi.


IŞİD bu ay içerisinde Rakka'da görüntü ve fotoğraf çeken iki yerel medya aktivistini öldürmüştü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS