"IŞİD Türkiye'de Yahudilere saldırı planlıyor" iddiası

"IŞİD Türkiye'de Yahudilere saldırı planlıyor" iddiası

İngiliz Sky News'un özel haberine göre geçtiğimiz hafta Gaziantep'te yakalanan ve eylem hazırlığında olan IŞİD militanlarından önemli bilgilere ulaşıldı. Elde edilen bilgilere göre örgütün Türkiye'de Yahudi çocuklarının okuduğu ilk okul ve anaokulu gibi yerlere saldırı hazırlığında olduğu iddia ediliyor.

İsrail'in dün Türkiye'deki vatandaşlarına yönelik olarak yaptığı "Türkiye'yi en kısa sürede terk edin" uyarısının arkasında, IŞİD'in Türkiye'de Yahudi çocuklarının okuduğu ilk okul ve anaokulu gibi yerleri hedef alabileceği bilgisinin yattığını ortaya çıktı. 


Gaziantep'te saldırı hazırlığında 6 IŞİD militanı yakalandı


Sky News'un haberine göre, geçen hafta Gaziantep'te yakalanan 6 IŞİD üyesinin sorgusunda, örgütün Yahudi çocukların bulunduğu anaokulları, ilkokullar ve gençlik merkezlerini vurma planları yaptığı bilgisi edinildi. Türk polisinin alarmda olduğu ve güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardığının altı çizilen haberde görevli terörle mücadele ekiplerinin sayısının da artırıldığı belirtildi.


Bu gelişmeler üzerine İsrail hükümetinin de kendi vatandaşlarına güvenlik uyarısında bulunduğu kaydedildi.


Sky News'a konuşan güvenlik yetkilisine göre IŞİD militanlarından elde edilen bilgiler sadece bir duyumdan çok daha fazlası. Kaynak, IŞİD'in saldırı hazırlığında olduğunu iddia ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS