IŞİD YPG'ye saldırdı

IŞİD YPG'ye saldırdı

IŞİD militanlarının Telabyad'a saldırması ve burada denetimi elinde bulunduran PYD'lilerin karşılık vermesiyle dün gece başlayıp sabaha kadar süren şiddetli çatışmalar sırasında ateşlenen otomatik silahlara ait mermiler sınırı aşarak Akçakale'de iki eve isabet etti. Öğleden sonra da IŞİD mevzileri savaş uçakları tarafından bombalandı.

Gece süren çatışmalar sırasında sınırı aşan mermiler Yeni Mahalle'de birbirine komşu olan Mustafa Altun ile Halil Sökmen'in evine isabet etti. Mermilerden birisi isabet ettiği pencere camını parçalarken, diğeri ise duvara isabet etti. Kimsenin yaralanmadığı olaylarda Altun ve Sökmen ailesi fertleri tedirginlik yaşadı. Sınırı aşan ve evlerinin camına isabet eden mermiyle korku yaşadıklarını anlatan Mustafa Altun, "Gece uyurken saat 03.00 sıralarında sese uyandık. Mermi bizim evin camına isabet etmişti. Çok korktuk ve hemen odamızı değiştirdik. Sabah baktığımızda odada kırk cam parçaları ile mermi çekirdeğini bulduk" dedi.


Telabyad'a saldıran IŞİD militanlarının mevzileri, öğle saatlerinde de savaş uçakları tarafından hedef alındı. Saat 13.10'da IŞİD mevzilerinin hedef alındığı bombardımanın ardından yükselen dumanlar Akçakale'den de görüldü. 


Öte yandan Telabyad'da zaman zaman silah sesleri gelmeye devam ederken, sınır hattındaki güvenlik önlemleri de en üst düzeyde tutuluyor. 


ABD de bu gelişmelere tepkisiz kalmadı. Koalisyona ait savaş uçakları IŞİD mevzilerini bombaladı .


Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne göre, koalisyon 10 hava saldırısı yaptı.


Bombardımanda 10 sivilin hayatını kaybettiği belirtiliyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS