Son Dakika

IŞİD'in üst düzey yöneticisi ile 15 yardımcısı öldürüldü

A A

15.02.2016 - 11:42 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA

Irak ordusunun IŞİD'e karşı Enbar'da yürüttüğü operasyonlar örgütü gün gün geriletiyor. IŞİD'den alınan Ramadi kentinin doğusunda koalisyon güçlerinin düzenlediği hava saldırısında IŞİD'in Ziya Adil Halil el-Akavi adlı yöneticisiyle 15 yardımcısı öldürüldü.

IŞİD'in üst düzey yöneticisi ile 15 yardımcısı öldürüldü

Irak ordusundaki Enbar Operasyonları Komutanı İsmail el-Mahlavi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının, Enbar Operasyonları Komutanlığı ile koordineli şekilde Ramadi'ye 23 kilometre uzaklıktaki Halidiye'ye bağlı Kertan bölgesinde IŞİD'e yönelik hava saldırısı düzenlediğini belirtti.

IŞİD Ramadi'de bozguna uğradı

IŞİD yöneticilerinin toplantı yaptığı sırada örgüte ait bir mevzinin bombalandığını aktaran Mahlavi, saldırıda hedef alınan Ziya Adil Halil el-Akavi isimli bir örgüt yöneticisi ile 15 yardımcısının ölü olarak ele geçirildiğini, karargahlarının da imha edildiğini söyledi.

Suudi askerler Suriye'ye ne zaman girecek?

Bağdat'ta şiddet olayları

Bu arada, başkent Bağdat'ın çeşitli bölgelerinde meydana gelen şiddet olaylarında da 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Bağdat Emniyet Müdürlüğünde görevli Yüzbaşı Selman el-Cabiri, Bağdat'ın Hayyu'ş Şa'b, Hayyu'r Ray, Cisr Deyali ve El-İskan bölgelerinde yaşanan bombalı saldırılarda 5 kişinin öldüğünü, 17 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Cabiri ayrıca, Bağdat'ın doğusundaki Meamil semtinde de bir meydanda baş ve göğsünde kurşun izlerine rastlanan ve kimliği henüz belirlenemeyen biri kadın iki cesedin bulunduğunu da kaydetti.