İsrail Adalet Bakanlığı'na tartışmalı isim atandı

İsrail Adalet Bakanlığı'na tartışmalı isim atandı

Binyamin Netanyahu'nun yeni koalisyon hükümetinde Adalet Bakanlığı'na atadığı isim İsrailli liberalleri hayrete düşürdü. Bakanlığa atanan Ayelet Shaked Filistin düşmanlığı ile biliniyor.

39 yaşındaki Ayelet Shaked, geçtiğimiz yıl İsrail'in Gazze Şeridi'nde yaptığı operasyon sırasında Facebook sayfasında İsraillilere zarar veren Filistinlilerin çocuklarını "küçük yılanlara" bezettiği için eleştirilmişti.


Ayelet Shaked, İsrailli yerleşimcilerden yana olan bir gazeteciye ait olan "küçük yılanlar" sözlerini paylaştıktan bir gün sonra 10'lu yaşlarında olan Kudüslü Muhammed Ebu Kadir adlı bir genç, Batı Şeri'da öldürülen üç İsrailli gencin intikamını almak isteyen bir grup Yahudi tarafından önce dövülüp ardından da yakılarak öldürüldüZamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayelet Shaked'in bu davranışını Adolf Hitler'e benzetmişti. Şaked ise sözlerinin saptırıldığını söyleyerek kendisini savunmaya çalıştı.


İsrail ordusunun yayın yaptığı Ordu Radyosu'nu "sol eğilimli gündem" içerdiği gerekçesiyle eleştiren Shaked, Afrikalı göçmenlerin de İsrail'den sınır dışı edilmesini savunuyor.


Shaked ayrıca sivil toplum örgütlerinin ve yargıtayın da yetkilerinin kısıtlanmasından yana.


İsrail: İran'a askeri müdahale hala masada


İsrail'in kuruluşu için Ankara'da resepsiyon ... 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS