hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrail basınından dikkat çeken iddia: 'Hamas Çin, Rusya ve Türkiye'nin garantör olmasını talep etti'

  İsrail basınından dikkat çeken iddia: Hamas Çin, Rusya ve Türkiyenin garantör olmasını talep etti
  expand
  KAYNAKİHA

  İsrail basınında yer alan haberlerde, Hamas’ın İsrail ile yapılacak olan ateşkes anlaşmasında Çin, Rusya ve Türkiye'nin garantör olmasını talep ettiği iddia edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail basınında yer alan haberlerde, Hamas’ın İsrail ile yapılacak olan ateşkes teklifine verdiği yanıtta talep ettiği değişikliklere yer verildi. Haberlerde, Hamas’ın rehinelerin serbest bırakılmasını da içeren ateşkes anlaşmasında Çin, Rusya ve Türkiye'nin garantör olmasını talep ettiği iddia edildi.

  "İSRAİL GAZZE ŞERİDİ'NDEN ÇEKİLSİN"

  Hem ABD hem de İsrail tarafından bu talebin reddedildiği ifade edilen haberlerde, bu talebin, İsrail tarafından geçen ay sunulan ve ABD Başkanı Joe Biden tarafından kamuoyuna açıklanan ateşkes teklifinde Hamas tarafından yapılan birkaç değişiklikten biri olduğu aktarıldı.
  Haberlerde, ayrıca Hamas’ın talepleri arasında kalıcı ateşkes için güncellenmiş bir zaman çizelgesi ve İsrail askerlerinin Refah ve Mısır-Gazze sınırı boyunca uzanan Philadelphia Koridoru da dahil olmak üzere Gazze Şeridi'nden çekilmesinin yer aldığı belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow