İsrail bir kez daha Gazze'yi bombaladı

İsrail bir kez daha Gazze'yi bombaladı

İsrail Ordu Sözcüsü, gazze topraklarından İsrail'e roket atıldığını açıkladı, ardından İsrail savaş uçakları Gazze'yi bombaladı

Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine roket atıldığı iddia edildi. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, yazılı açıklamasında, Gazze'den İsrail topraklarına roket atıldığını belirtti. 


Adraee, roketin düştüğü yere ilişkin bilgi vermezken, İsrail radyosu, roketin açık bir alana düştüğünü, bir can kaybı, yaralanma ya da maddi hasarın olmadığını duyurdu.


İsrail ordu sözcüsünün açıklamasından bir süre sosnra ise İsrail'e ait savaş uçakları, Gazze'de Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait bir mevziyi bombaladı.


Emniyet kaynakları, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde Kassam Tugaylarına ait askeri mevzinin bombalanması nedeniyle can kaybı ya da yaralanan olmadığını belirtti.  


İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Gazze'den İsrail'e atılan rokete karşılık savaş uçaklarının, Gazze'nin güneyinde iki askeri mevziden oluşan Hamas'a ait bir noktayı hedef aldığı" kaydedildi. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS