hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrail Savunma Bakanı'ndan Hizbullah'a tehdit

  KAYNAKCNN TÜRK

  İsrail'in Lübnan sınırındaki gerginlik tırmanıyor. İsrail iki cephede de savaşmaya hazırlanıyor. Savunma Bakanı Yoav Gallant "Lübnan'da savaşmaya hazırız" açıklaması yaptı. İsrail-ABD arasındaki silah krizini çözmek için Washington'a gitti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Bu görüşmelerde Gazze cephesindeki, Lübnan cephesindeki gelişmeleri tartışacağım ve bunlar şu anda büyük önem taşıyor. Gazze'de, Lübnan'da ve başka yerlerde de gerekli olabilecek her türlü eyleme hazırız.”

  İsrail Savunma Bakanından Hizbullaha tehdit

  İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, üst düzey ABD'li yetkililerle Gazze saldırılarını görüşmek için Washington'a gitti. İsrail ile ABD arasındaki son krize de değindi. Bir kez daha Başbakan Binyamin Netanyahu'nun "ABD, İsrail'e silah göndermeyi bıraktı" iddialarına tepki gösterdi. “Gazze Şeridi'nde 'c aşaması'na geçiş büyük önem taşıyor. Bu geçişi ABD'li yetkililerle görüşeceğim, bunun ek şeyleri nasıl mümkün kılabileceğine değineceğim ve bu konuda da ABD ile yakın iş birliği sağlayacağımızı biliyorum.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail Savunma Bakanından Hizbullaha tehdit

  Gallant, mevkidaşı Lloyd Austin ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile de bir araya gelecek. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin İsrail'e silah göndermeyi durdurduğunu ifade etmişti. Buna sinirlenen Başkan Joe Biden'ın ABD-İsrail görüşmelerini iptal ettiği basında yer almıştı. Gallant'ın ABD'ye gitme kararı bunun ardından geldi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow