İstanbul'daki canlı bomba saldırısı Avrupa basınında

İstanbul'daki canlı bomba saldırısı Avrupa basınında

İstanbul'da yaşanan canlı bomba saldırısı Avrupa basınında da geniş yer buldu. Bugünkü Alman 'Bild Am Sonntag' gazetesi ikinci sayfadan verdiği haberinde 'İstanbul saldırısında 5 ölü' başlığını kullandı.

Haberde "Türkiye ile AB arasında yapılan göçmen anlaşmasının üzerinden 24 saat geçmeden İstanbul yine terörle sarsıldı" yazıldı. Haberde Alman Dışişleri Bakanlığı'nın verdiği bilgilere dayanarak 36 kişinin yaralandığı, yaralananlar arasında Alman olmadığı, Alman turistlerin otelde kalmaları istendiği belirtildi.


"Türkiye ile yapılan anlaşma soruları açık bırakıyor"


Pazar günü piyasaya çıkan Alman 'Welt am Sonntag' gazetesi "Türkiye ile yapılan anlaşma soruları açık bırakıyor" manşetini kullandı. Birinci sayfadan verilen haberde Almanya şansölyesi Angela Merkel'in Türkiye ile yapılan anlaşmada verdiği destek eleştirildi. Haberde "Başbakan Angela Merkel, Avrupa değerlerini hiçe sayıyor. AB Dijital Ekonomi Halk İlişkiler Komisyon Üyesi Alman CDU partisinden Günther Oettinger göçmenlerin adaletli dağılımı için AB ülkelerine çağrıda bulunacak" yazıldı.
Haberde, AP Başkan Yardımcısı Alman FDP partisinden Graf Lambsdorff'in Türkiye ile AB arasında yapılan anlaşmanın küçük bir adım olmadığı; ancak anlaşmaya herkesin uyacağından şüphe duyduğunu söylediği belirtildi. Haberde, Lambsdorff'in Türkiye'nin AB sürecinde eksikleri olduğunu; özellikle basın ve halkın toplanma özgürlüğünün ayaklar altına alındığını söylediği yazıldı.


"Türkiye'de bu yıl 3. canlı bomba saldırısı, İstanbul saldırısında 4 ölü"


Fransız gazetesi Dernieres Nouvelles D' Alsace ise patlamayı "Türkiye'de bu yıl 3. canlı bomba saldırısı, İstanbul saldırısında 4 ölü" manşetiyle duyurdu.


Alman 'Bayern 24' televizyon, radyo, internet haber sitesi ise saldırıda yaralananlar içinde bir Alman turist bulunduğunu duyurdu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS