İtalya'da koronavirüs kabusu: İtalyan hemşirenin paylaşımı gündem oldu!

İtalya'nın koronavirüs nedeniyle karantinaya alınmasının ardından raflar boşaldı, yağma ve isyan başladı. 'Kırmızı bölge' ilan edilen ülkede panik büyümeye devam ediyor.Çin'de başlayan koronavirüs salgını hız kesmeden dünyaya yayılmaya devam ediyor.

İtalya'da tamamı 'kırmızı bölge' ilan edilen ülkede 60 milyona yakın insan karantina altında.

İTALYAN HEMŞİRENİN PAYLAŞIMI OLAY YARATTI

Ülkede koronavirüsten en çok etkilenen şehirlerden biri olan Milan'da hemşire olarak çalışan Alessia Bonari'nin paylaşımı ülkede deprem etkisi yarattı. Bonari koruyucu kıyafetini giydikten sonra saatlerce tuvalete gidemediği ve su bile içemediğini yazdı. Genç kadının paylaşımında yüzündeki detay da dikkat çekti. Koruyucu maskenin yüzünde derin izler bıraktığı görülen Bonari, "Ben de korkuyorum alış verişe gitmemekten değil, işe gitmekten, yanlışlıkla kirli eldivenlerle kendime dokunmaktan" paylaşımında bulundu.

Bonari, "'Fiziksel olarak yoruldum çünkü koruyucu cihazlar kötü, laboratuvar önlüğü beni terletiyor ve giyindikten sonra artık banyoya gidemiyorum ya da altı saat su içemiyorum." ifadelerini kullandı. Elena Pagliarini isimli bir diğer İtalyan hemşire de hastanede uzun saatler boyunca çalışması nedeniyle bir masa üstünde uyuya kaldığı görüntüleri paylaştı.

Bir doktor da çalıştığı hastanenin bir anda "tsunami" gibi hastalarla dolduğunu ve bu aşırı yoğunluk nedeniyle boğulmak üzere olduğunu ifade etti.

"SAVAŞ TAM ANLAMIYLA PATLADI"

İtalya'nın kuzeyinde Bergamo'daki Humanitas Gavazzeni hastanesinde çalışan Dr. Daniele Macchini, Facebook'ta "Gece gündüz kesintisiz bir şekilde devam eden savaş tam anlamıyla patladı" dedi.

İtalya'da dün gece itibariyle Covid-19 salgınında vaka sayısı 10 bin 149, yaşamını yitirenlerin sayısı 631 olarak açıklandı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS