İtalya'da soğuk ve yağışlı hava can aldı

İtalya'da soğuk ve yağışlı hava can aldı

İtalya'da günlerdir devam eden soğuk ve yağışlı hava bir kişinin ölümüne yol açtı. Sel basan ülkede dört kişinin de kayıp olduğu açıklandı.

İtalya'yı hafta başından bu yana etkisini altına alan soğuk ve yağışlı hava bir kişinin ölümüne yol açtı. İtalyan ANSA ajansının haberine göre, ülkenin kuzeyinde Ligurya bölgesinde bir kişi hayatını kaybetti.


Kuzeydeki Perosa-Argentina ile güneydeki kentler Messina ve Agrigento'da 3 kişinin kayıp olduğu bildirildi. Yetkililer, Ventimiglia kentinde de bir sığınmacıdan haber alınmadığını kaydetti.


Olumsuz hava koşullarından etkilenen bölgelerde yarın da riskin sürmesi nedeniyle alarm seviyesi en yüksek düzeye çıkarılırken, özellikle ülkenin en büyük akarsuyu olan Po Nehri'nin geçtiği bazı bölgelerde taşkın uyarısı yapıldı.


Yağışların etkili olduğu kuzeybatıdaki Torino ile Cuneo arasındaki bölgede yüzlerce kişinin sel ihtimali nedeniyle tahliye edildiği bildirildi. Aşırı yağışların etkilediği kuzeydeki Ligurya bölgesinde 100 milyon euroluk hasar meydana geldiği ifade edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS