Jaguar araba almak için anaokulundan kaçtılar

Jaguar araba almak için anaokulundan kaçtılar

Rusya'nın Ural bölgesinde bulunan Magnitogorsk şehrinde anaokuluna giden 5 yaşındaki iki çocuk okulun bahçesinden tünel kazıp okuldan kaçtı. Daha sonra bulunan çocuklar polis merkezine götürülerek ailelerine teslim edildi. Çocukların okuldan "Jaguar araba almak için" kaçtıkları ifade edildi.

AFP'nin haberine göre, Rusya'nın Ural bölgesindeki Magnitogorsk şehrinde bir anaokuluna giden iki çocuk tarihteki en ilginç kaçış senaryolarından birine imza attı. Henüz 5 yaşındaki iki erkek çocuğu bahçesinde oynadıkları anaokulunda, kumdan kale yapmak için kullandıkları oyuncak kürekleriyle tünel kazıp kaçtılar.


Bahçe parmaklıklarını aşmak için yoğun bir kazı çalışmasına girişen minik kafadarlar, anaokulu görevlilerinden gizli saklı günlerce parmaklıkların altını kazdılar, çıkardıkları kumu ise bahçenin farklı noktalarına taşıdılar.İsmi açıklanmayan çocukların kaçtıktan hemen sonra yakınlardaki bir araba galerisine giderek son model bir Jaguar satın almaya çalışmaları da onları ele vermedi.


Araba galerisine gelen çocuklar, bir süre arabaları inceledikten sonra, satış temsilcisiyle pazarlık etseler de ciddiye alınmayarak galeriden uzaklaştırıldılar. Daha sonra kendilerini yolda yürürken gören kadın bir sürücüyle konuşan çocuklar, kadına bir Jaguar almak için okuldan kaçtıklarını anlatınca gerçek ortaya çıktı. Bunu duyan kadın sürücü çocukları alıp polise götürdü.Anaokulundaki görevliler, iki çocuğun kaybolduğunu ancak yarım saat sonra fark edebildi. 


Polisin çocukları anaokuluna teslim etmesiyle son bulan olaylardan sonra, anaokulu müdürü Olga Denisenko, "Bu ciddi olayda ihmali olan hekesi işten çıkarttık" açıklamasını yaptı. Çocukların aileleri ise anaokulundan şikayetçi olmayarak kabahatin kendi çocuklarında olduğunu kabul ettiler. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS