Japonya'da bir evde bulunan kesik başların altından Twitter çıktı!

Japonya'da bir evde bulunan kesik başların altından Twitter çıktı!

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bir evde polis, 8'i kadın 9 kişinin cesedini başları kesilmiş halde bulmuş, Takahiro Shiraishi isimli bir kişiyi gözaltına almıştı. Bugün ise Shiraishi'nin kurbanlarını Twitter'da intihar üzerine paylaşımlar yapan kişiler arasından seçtiği ortaya çıktı.

Salı günü Tokyo'nun güneyindeki Zama'da bir evde arama yapan polis 8'i kadın 9 kişiye ait vücut parçaları buldu. Polis önce 2 kişinin başını bir buz kutusunda buldu. Ancak aramanın devamında toplamda 9

para çaldığını da itiraf etti.


Shiraishi'nin cinayetten önce kurbanlarını seçmek için Twitter hesabı açtığı ve buradan intihara meyilli kişilerle konuşmaya başladığı belirtildi. İntihar etmekle ilgili paylaşımlar yapan ilk kurbanını bulduğunda, talihsiz kadını buluşmaya ikna etti. Ancak kadın buluşmaya erkek arkadaşıyla gitti. Üçlü bir süre beraber oturduktan sonra Shiraishi, kadını evine yalnız gelmesi için davet etti.


Shiraishi evde ilk kurbanını öldürdü ancak erkek arkadaşı kadına bakmak için gelince onu da öldürmek zorunda kaldı. Shiraishi polise verdiği ifadede, "Eğer adam polise kayıp ihbarı verirse, şüpheli olacağımı düşündüm, bu yüzden onu öldürdüm" ifadelerini kullandı.


Yetkililerin Shiraishi'nin dairesini bulması ise 23 yaşındaki kayıp bir kadını arama çalışmaları sırasında oldu. Twitter'a 'benimle birlikte ölecek birini arıyorum' yazan 23 yaşındaki kadına cevap veren Shiraishi, 'Hadi beraber ölelim' dedi. Shiraishi ile irtibatta olan başka bir kadına ulaşan polis, o kadını seri katille buluşturarak cesetlerin bulunduğu dairenin yerini öğrendi.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS