Kadınların gece 11'den sonra eğlenmesi yasaklandı

Kadınların gece 11'den sonra eğlenmesi yasaklandı

Endonezya'nın Banda Açe kentinde kadınların gece 11'den sonra erkek akrabaları olmadan alışverişe, kafe ve restoranlara, maç izlemeye ve bunun gibi eğlence noktalarına gitmelerinin yasaklandığı bildirildi.

Endonezya'nın Banda Açe kentinde kadınların gece 11'den sonra 'eğlence noktaları'na gitmesi yasaklandı. Yasağın gerekçesi ise kadınları cinsel saldırılardan korumak. Kadınlar bundan sonra yanlarında eşleri ya da bir erkek akrabaları olmadan alışverişe, kafe ve restoranlara, maç izlemeye ve bunun gibi eğlence noktalarına gidemeyecek. Aynı zamanda kadınların bu saatten sonra çalışmaları da artık yasak.


Colorado’daki hortum dehşeti kamerada


Hürriyet'te yer alan habere göre, yeni kanun bu yönüyle kadın hakları savunucuları tarafından iş yerlerinde cinsiyet ayrımcılığı yapılmasına olanak sağlamakla eleştiriliyor. Kararın politikleştirildiğini ifade eden Banda Açe belediye başkanı, yasağın kadınları "cinsel taciz ve saldırılardan korumak" amaçlı olduğunu belirtiyor.


Obama görmezden geldi


Yasağa uymayan kadınlara kınama cezası verilecek ancak kadınları bu saatten sonra çalıştıran iş yerleri lisanslarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. İslami kanunlarla yönetilen Açe eyaletinde eşcinsellik, kumar ve alkol kullanımı da cezalandırılıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS