Kanadalı hayırsever hastaneye 25 milyon dolar bağışladı

Kanadalı hayırsever hastaneye 25 milyon dolar bağışladı

Kanada'nın British Colombia eyaletinde sıhhitesisat şirketi sahibi iş adamı, yaşadığı şehirdeki hastaneye 25 milyon dolarbağışta bulundu.

Eyalet tarihinde bir kişi tarafından verilmiş en büyük bağışı yaptığıöne sürülen 82 yaşındaki Paul Myers, ülkede günün adamı oldu. Myers'ın yaptığı bağışın North Shore kentindeki 268 yataklı Lions Gate Hastanesi'nin geliştirilmesinde kullanılacağı açıklandı.


Dünyanın tek komünist köyü


Basına konuşan Myers, "Ben sadece hayatı boyunca çok sıkı çalışmış ve biraz da şanslı bir insanım. Her zaman hayatta bir iz bırakmayı düşündüğümde Lions Gate Hastanesine yapabileceğim yardımla bunu gerçekleştirebileceğim aklıma geliyordu" dedi.


Beren Saat'in 'Neden sustun?' diyenlere yanıtı


1954 yılında çırak olarak girdiği tesisat ve ısıtma şirketini 1970 yılında satın alarak yükselen Myers, aldığı müteahhitlik işleri ile British Colombia ve Yukon eyaletinin en büyük şirketlerinden birinin sahibi oldu. British Colombia Eyaleti Sağlık Bakanı Terry Lake, Myers'ın yaptığı yardım sayesinde Lions Gate Hastanesi'nin daha hizmet vereceğini belirterek, bağış için teşekkür etti.


Beyni yaşlanmaktan korumanın altı yolu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS