Kerry İran'a teşekkür etti

Kerry İran'a teşekkür etti

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Washington merkezli Ulusal Savunma Üniversitesi'nde yaptığı açıklamada İranlı hükümet yetkililerine ABD askerlerinin salıverilmesi konusunda işbirliği ve hızlı müdahaleleri için teşekkür etti.

Bu krizin “Barışçıl ve resmi yollarlaö  çözülmüş olmasından memnuniyetini dile getiren Kerry benzer bir olayın birkaç yıl önce de yaşandığını hatırlattı.


Kerry: “Bu sabah askerilerimiz güven içerisinde ülkemize dönmüştür. İranlı hükümet yetkililerine işbirliği yaptıkları ve hızlı bir biçimde yanıt verdikleri için teşekkür etmek istiyorumö dedi. 


İran ABD askerlerini serbest bıraktı


ERAK'TAKİ NÜKLEER REAKTÖR KAPATILDI


“Diplomasi ülkeleri güvende ve barış içinde tutmanın bir kanıtıdırö diyen abd Dışişleri Bakanı Kerry, İran'ın Erak kentindeki nükleer reaktörün de devre dışı bırakıldığını ifade etti.İranlı yetkililerin kendilerine bilgi verdiğinin altını çizen Kerry, “Erak'taki nükleer reaktörün üzerine beton dökülerek kapatıldıö dedi.


SIĞINMACI KABUL PROGRAMI GENİŞLEYECEK


Dışişleri Bakanı, sığınmacı krizinin sadece Suriye ve Irak'ın sorunu olmadığını bu problemin geniş bir coğrafyayı kapsadığının altını çizdi. Kerry, sığınmacıları ülkelere kabul ettikten sonra, eğitim, kalacak yer ve alt yapı çalışmaları için bütün dünyanın iş birliği içinde olması gerektiğini vurgulayarak, ABD'nin mülteci kabul programını El Salvador, Guetamala ve Honduras'ı da kapsayacak şekilde genişletildiği açıkladı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS