Tek başına nefes bile alamadı, felç oldu... Gizemli hastalığını doktorlar çözemiyor

İngiliz kreş çalışanı Hayley Bray'in Ibiza'daki tatili gizemli bir hastalıkla kabusa döndü. Genç kadın aylarca tek başına nefes alamaz hala geldi, felç oldu.İngiltere'nin Kent kentindeki Deal kasabasında yaşayan ve burada kreşte görev yapan 26 yaşındaki Hayley Bray, birkaç aydır İspanya'nı eğlence adası Ibiza'da 5 yıldızlı bir otelde çalışıyordu.
Genç kadın Ibiza'da çalışmaya başladıktan bir süre sonra bir anda bacaklarının hissizleştiğini fark etti.
Hayley kız kardeşine mesaj atarak "Dün çok kötüydüm. Kemiklerim çok fazla ağrıyordu" dedi. Ağrıları artınca da müdürünün ısrarı ile adada bir hastaneye götürüldü.
Burada ilk başta basit bir idrar yolu enfeksiyonu geçirdiği düşünüldü ancak durumu çok ağırlaştı ve kollarını da hissetmemeye, tek başına nefes alamamaya, konuşamamaya başladı. Bunun üzerine genç kadın 2 hafta yoğun bakımda kaldı.
Hayley ardından İspanya'da Majorca'da bir hastaneye götürüldü ve burada da üç hafta geçirerek bir kan temizleme işlemi olan plazmaferez uygulandı.
12 seans sonrası Hayley sağ kolunu hareket ettirebildi ve sol kolunda ilk kez hissetmeye başladı.
Az da olsa toparlanınca Hayley hemen hava ambulans ile İngiltere'ye götürüldü burada da tedavilere sonuç vermeye başladı.
Kendisi için JustGiving'de açılan yardım sayfasına gelişmeleri aktaran bir yakını ise "Hayley gelişme gösteriyor. Artık kendi başına nefes alabiliyor ve püre yiyebiliyor. Ancak Hayley'in mide kasları henüz öksürmek için güçlü değil, bu yüzden hala nefes borusundan dışarı delik açılarak nefes alması için trakeotomi uygulanıyor" dedi.
Genç kadını bu hale getiren gizemli hastalığın ne olduğu ise hala çözülemedi. Doktorlar konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS