Koronavirüs teşhisi konulan Prens Charles'tan ilk görüntü

Geçtiğimiz günlerde İngiliz Kraliyet Ailesi'nin Veliaht Prensi Charles'ın yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı.Prens Charles'ın ofisinden yapılan açıklamada, 71 yaşındaki taht varisinin koronavirüse yakalandığı, hafif semptomlar gösterdiği, onun dışında sağlıklı olduğu ve son birkaç gündür evden çalıştığı' belirtilmişti.

Prensin eşi Cornwall Düşesi Camilla'nın testinin negatif çıktığı bildirilen açıklamada, hükümetin ve doktorların tavsiyesi uyarınca, Prens ve Düşesin İskoçya'da kendilerini tecrit ettiği vurgulanmıştı.

Koronavirüse yakalanan Prens Charles teşhis sonrası ilk kez görüntülendi.

İngiltere'de, koronavirüsle mücadelede büyük uğraş veren Ulusal Sağlık Hizmeti (National Health Service) çalışanlarına destek amaçlı gerçekleştirilen alkış desteğine Prens Charles da karantinadan katıldı.

Çiftin resmi Instagram hesabında hikaye olarak yaptıkları paylaşımda, prensin eşi Cornwall Düşesi Camilla'nın da evinin penceresinden destek verdiği görüldü.

İngiltere'de diğer kraliyet üyelerinden de ülkedeki sağlık çalışanlarına Instagram üzerinden destek geldi.
Cambridge Dükü William ve Düşesi Kate'in çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis de alkışlarla sağlık çalışanlarına teşekkürlerini sundu.
İngiltere'de koronavirüs kaynaklı 11 bin 813 vaka tespit edildiği açıklanırken, ülkedeki ölü sayısı dün 580'e yükseldi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS