Kral ile fotoğrafları ülkede kriz çıkarmıştı: Rus güzellik kraliçesi 'ölüm'den kaçtı

Kasım 2018'de evlenen 49 yaşındaki Malezya eski kralı ve 27 yaşındaki Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina'nın boşandığı ortaya çıkmıştı. Çiftin boşanmasının ardından Sultan çocuğunun başkasından olduğunu iddia etmiş, Rus güzellik kraliçesi ise televizyon kanallarına açıklamada bulunmuştu. Çift bu kez ölüm tehditleri ile gündemde...27 yaşındaki Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina, Kasım 2018'de 49 yaşındaki Malezya Kralı Sultan 5. Muhammed ile lüks bir törenle evlenmişti.
Rus güzellik kraliçesi bu nedenle din değiştirerek Müslüman olmuş, Malezya Kralı Sultan 5. Muhammed de evliliğinden kısa süre sonra tahttan feragat etmişti.
21 Mayıs'ta ise çiftin erkek bebekleri dünyaya gelmişti. Çiftin ayrılacakları yönünde haberler çıksa da genç kadın ilk başta bunu yalanlayarak birlikte fotoğraflarını paylaşmış, ancak sonra boşandıkları ortaya çıkmıştı.
İkilinin boşanma sebebinin, 27 yaşındaki Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina'nın daha önce katıldığı bir televizyon programında bir yarışmacıyla cinsel ilişkiye girdiği görüntülerin tekrar servis edilmesi sonucu gerçekleştiği öne sürülmüştü.
Sultan 5. Muhammed'in sözcüsü ve avukatı Koh Tien Hua, Straits Times'a yaptığı açıklamada "Çocuğun biyolojik babası hakkında henüz net bir kanıt yok" diyerek eski kralın bebeğin babası olmayabileceğini ima etmiş bunun ardından Oksana'nın Sultan ile özel fotoğraflarını paylaşması ortamı daha da germişti.
İngiliz basınında yer alan habere göre çalkantılı bir boşanma süreci geçiren Oksana, geçtiğimiz günlerde acil olarak Rusya'nın başkenti Moskova'ya gitti.
Genç güzellik kraliçesinin oğluna yönelik ölüm tehditleri sebebiyle polise ihbarda bulunduğu ifade edildi.
Voevodina'nın avukatı, kimliği belirlenemeyen bir kişinin müvekkilinin babasına, torununun yaşamının tehlikede olduğunu belirten mesajlar attığını söyledi.
Mesajda Veovodina'nın Sultan ile olan davasını çekmesi gerektiği de belirtildi.
Bu gelişmelerin ardından polise ihbarda bulunan güzellik kraliçesinin koruma da talep ettiği ifade edildi.
Rus haber sitelerine konuşan Voevodina, tehditler sebebiyle Moskova'ya döndüğünü açıkladı.
Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı açıklandı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS