Kraliyet çifti yine eleştirilerin hedefinde: Devreye ünlü sanatçı girdi!

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin en tepki çeken çiftleri arasında yer alan Sussex Dükü Harry ve Düşesi Meghan yine eleştirilerin hedefinde. Özel jet tercihleri ile büyük tepki çeken Meghan Markle ve Prens Harry’yi ünlü şarkıcı dostları Elton John savundu.İngiliz Kraliyet Ailesi'nin en gündem yaratan çiftlerinden Sussex Düşesi Meghan ve Prens Harry yine tepki çekti.
İlk bebekleri Archie'nin doğumu sonrasında Meghan Markle ve Prens Harry’nin 11 gün içinde dört kez özel jet kullanmıştı.
Çiftin bir röportajda 'çevreyi korumak için' en fazla iki çocuk yapacaklarını belirtmelerinin ardından özel jetlerle uçması ve çelişkili davranışları İngiliz halkını öfkelendirmişti.
Sürekli olarak mahremiyet isteyen ve iklim değişikliğine dikkat çekmeye çalışan çiftin davranışlarının sözleriyle çeliştiği belirtilmişti.
Ünlü İngiliz şarkıcı Elton John, son turlarında Fransa’nın Nice şehrine oğulları Archie ile birlikte giden çiftin özel jet kullanmalarını savundu.
Instagram hesabından açıklama yapan Elton John, çifti 15 milyon sterlinlik malikanesinde konuk ettiğini ve mahremiyet konusunda hassas oldukları için özel jet masrafını kendisinin karşıladığını belirtti.

Ünlü şarkıcı ayrıca çiftin karbonsuz uçuş yaptığını ve karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen vakfa da bağışta bulunduğunu belirtti.
Ancak bu açıklama da İngiliz halkını tatmin etmedi ve John'un paylaşımının altında tepki yorumları devam etti.
İngiliz basını özel jetlerin kirasının 20 bin sterlinden (yaklaşık 138 bin TL) fazla olduğunu ve bunun masraflarının vergilerden ödendiğini, bu yolculuğun ticari uçaklarla yapılması durumunda ise yalnızca 100 sterlin (690 TL) ödenmesinin mümkün olduğu belirtilmişti.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS