Kraliyet çifti İngilizleri yine öfkelendirdi: 'Güvenlik' bahanesiyle herkesten gizlemişler

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin çok konuşulan çifti yine ülkelerinde olay oldu.Sussex Dükü ve Düşesi yine İngiliz basınının gündeminde yer aldı.
İngiliz Kraliyet Ailesi'nin gelinleri Cambridge Düşesi Kate Middleton ve Sussex Düşesi Meghan Markle'ın arasındaki gerginlik uzun süredir konuşuluyordu. İddialara göre bu gerginliğe kardeşler de dahil olunca ipler kopmuştu.
Kardeşler arası gerginlik sonrası evler, danışmanlar ve hatta yardım kuruluşları bile ayrılmıştı.
Bebekleri Archie'nin doğumu ile Kensington Sarayı’ndan Frogmore Cottage'a taşınan Meghan Markle ve Prens Harry’nin ev için yaptırdıkları tadilat ise ülkede gündem olmuştu.
Frogmore'daki beş küçük yatakhane tarzı alan, büyüyen aileleri için modern olanaklara sahip tek bir ev haline getirilerek oldukça kapsamlı değişiklikler yapılmıştı.
İngiliz kraliyet ailesinin yıllık finansal açıklamasında Meghan Markle ve Prens Harry’nin yeni evleri için 3 milyon doları tadilata ayırdıklarının ortaya çıkması ise İngilizleri çileden çıkarmıştı.
Açıklamada evin çatısı, yeni merdivenler, şömine kurulumları gibi pek çok detay yer almasına karşın masrafları, resmi kraliyet görevlerini ödeyen Egemen Hibe Hesapları'nın üstlenmesi olay olmuştu.
Sussex Dükü ve Düşesi'nin yalnızca mobilyaların harcamasını ödedikleri belirtilirken, sosyal medyada pek çok kişi bu duruma tepki göstermiş ancak ikili bu olaydan kısa süre sonra 'Aslan Kral' filminin galasına gitmiş ve tepkilere aldırış etmediklerini göstermişti.
Ancak ortaya çıkan bir rapor durumun öyle olmadığını ortaya çıkardı.
Ortaya çıkan bir başka raporda çiftin evlerine organik sebze alanı yaratmak istediği ve bahçe tasarımı konusunda fikirlerini değiştirdikten sonra planlama izni olmadan yenileme çalışmaları yaptıkları ortaya çıktı.
Çiftin bahçede dış peyzaj çalışmalarını yaptıktan sonra geriye dönük izin istediği ancak planlamaların ortaya çıkmasının 'ulusal güvenlik' tehdidi oluşturduğunu düşünmeleri ve daha fayla tepkiye yol açacaklarını iddia etmeleri sebebiyle gizli tutulmasını istedikleri ortaya çıktı.
Bu durum ise İngiliz halkını daha da öfkelendirdi.
Pek çok İngiliz sosyal medyadan tepki göstererek kraliyetin kişisel durumlarda halkın vergilerinden faydalanmaması gerektiğini ifade etti ve imza kampanyası başlattı.
Kraliyetten ise henüz olaya dair bir açıklama yapılmadı.
Çift geçtiğimiz günlerde 'Aslan Kral' galasına birlikte katılmış ancak Prens Harry'nin etkinliğe katılmak için mensubu olduğu İngiliz Kraliyet Deniz Piyadeleri'nin anma törenine katılmama kararı aldığı ortaya çıkmıştı. Bu durum gazilerin de tepkisine yol açmıştı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS