Kraliyet çifti tatilde de gündemde: Kendi 'imparatorluklarını' kuruyorlar!

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin çok konuşulan üyelerinden Prens Harry ile eşi Meghan Markle’ın ‘Sussex Royal’ adlı kraliyet unvanlarını marka olarak tescil ettirdiği ortaya çıktı.Kraliyet çifti Prens Harry ve Meghan Markle yine gündemden düşmüyor.
Sussex Dükü Prens Harry ve Düşesi Meghan Markle, 100’den fazla ürün için kraliyet unvanları olan 'Sussex Royal'in isim hakkını satın aldı.

Bu yılın Haziran ayında gerçekleştirilen başvuru sonrası çift ayakkabı, tişört, ceket, pantolon, gömlek, elbise, çorap, defter gibi ürünlerde marka adını tescil ettirdi.

Bununla da yetinmeyen çift kitap, dergi ve gazeteleri de ‘Sussex Royal’ adıyla tescil ettirdi.

Çiftin her yaptığının olay olması gibi bu adımları da İngiltere'yi ikiye böldü.

Kimileri çiftin kararını desteklerken kimileri de bu adımın 'paragözlük' olduğunu ve kraliyeti temsil edemeyeceğini iddia etti.

Tüm tartışmalara karşın İngiliz basını, 'Sussex Royal' markasının ilerleyen zamanlarda global çapta 'imparatorluğa' dönüşeceği yorumlarını yapıyor.

Kraliyet ve medyadan uzak tatildeler
Sussex çifti geçtiğimiz Ekim ayında medyaya ve yalan haberlere karşı savaş açtıklarını duyurmuştu.

Afrika turları sırasında çift, kendileri hakkında asılsız haber yapan İngiliz gazetelerine karşı yasal haklarını arayacaklarını belirtmişti.

6 hafta tüm kraliyet görevlerine ara verecek olan çift sonrasında bunu yıl sonuna kadar genişletmiş ve Kanada'da bebekleri Archie-Harrison ile birlikte stresten uzak 'normal' bir tatil geçirme kararı almıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS