Kremlin'den Karlov suikastıyla ilgili FETÖ açıklamasına tepki

Kremlin'den Karlov suikastıyla ilgili FETÖ açıklamasına tepki

Kremlin'den Karlov suikastıyla ilgili FETÖ açıklamasına tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesinin arkasında FETÖ'nün bulunduğu açıklamasına Kremlin'den tepki geldi. Sözcü Dmitri Peskov, "Suikastın arkasında kimin olduğunu söylemek için henüz çok erken, ortak inceleme heyetinin sonuçlarını beklemeliyiz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Andrey Karlov suikastında önemli gelişme

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesinin arkasında FETÖ'nün bulunduğu açıklamalarına ilişkin Rus hükümetinden açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastının arkasında kimin olduğunu söylemek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Adalet Bakanı'ndan Andrey Karlov suikastı açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlık kaynaklarının verdiği bilgiye göre dün ABD'li mevkidaşı John Kerry ile yaptığı telefon görüşmesinde, Karlov'a yapılan suikastten FETÖ'nün sorumlu olduğunu Türkiye'nin ve Rusya'nın bildiğini söylemişti.

'Hemen bir sonuç çıkarmamaya çalışmamalı'

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, gazetecilerin Çavuşoğlu'nun bu açıklamaları hakkındaki sorularına yanıt verirken, cinayetin arkasında kimin olduğunu söylemek için henüz çok erken olduğunu belirtti. Peskov, "Ortak inceleme heyetinin sonuçlarını beklemeliyiz... Hemen bir sonuç çıkarmaya çalışılmamalı" dedi.

'Türkiye'nin prestijine bir darbe'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Peskov, Rus büyükelçinin Ankara'da öldürülmesinin Türkiye'nin prestijine ciddi bir darbe olduğunu söyledi. Açıklamaları RIA haber ajansında yer alan Peskov, "Bu kesinlikle ülkenin prestijine bir darbedir" dedi.

Kremlin internet sitesinde Putin'in öldürülen Andrey Karlov'a ülkenin en yüksek askeri nişanı olan Rus Kahramanlık nişanı verildiği de belirtildi.